Jędrzejewski kupił na spadkach

KMK
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

Prezes Kopeksu zwiększył udziały w Mostostalu Zabrze. Nie wyklucza kolejnych transakcji.

Zarząd Mostostalu Zabrze poinformował, że Krzysztof Jędrzejewski kupił 3,1 mln akcji. Tego dnia na zamknięciu sesji walory Mostostalu kosztowały 1,22 zł, przybliżona wartość transakcji to więc 3,8 mln zł.

Do zakupu kolejnych akcji inwestora mógł zachęcić spadek notowań spółki w ostatnich tygodniach. Od tegorocznego szczytu z 17 lutego cena akcji Mostostalu Zabrze potaniała o 34 proc.

— Nie komentuję powodów tej decyzji. Nie wykluczam dalszego zwiększenia udziałów w spółce — mówi Krzysztof Jędrzejewski, prezes Kopeksu i udziałowiec m.in. Mostostalu Zabrze.

Inwestor zwiększył udziały w Mostostalu Zabrze z 20,78 proc. do 22,86 proc., obecnie posiada 33,7 mln akcji spółki, a łącznie z podmiotem powiązanym 34 mln akcji. W kwietniu człowiek Jędrzejewskiego został prezesem Mostostalu.

Bogusław Bobrowski zastąpił na tym stanowisku Leszka Juchniewicza, byłego szefa Urzędu Regulacji Energetyki, który szefował spółce od 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu