"Jedyną realną wartość będzie mieć złoto"

KŁ, CNBC
opublikowano: 22-02-2013, 09:43

Myślę, że teraz mamy więcej powodów niż kiedykolwiek wcześniej, by kupować złoto, bo mieliśmy pewną korektę i staniało, jednak apetyt na nie jest w dalszym ciągu, powiedział w rozmowie z CNBC Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital.

W dużej mierze będzie to zasługa Rezerwy Federalnej i jej agresywnej polityki ilościowego luzowania.

- Myślę, że QE nie zostanie wycofany, jeśli już Fed zdecyduje się na zwiększenie programu. Jedyną rzeczą, która stwarza iluzję ożywienia gospodarczego jest właśnie QE, jeśli zostanie program zostanie wstrzymany, wrócimy do recesji. Paradoksem jest to, że gospodarka jest tak zniszczona przez te tanie pieniądze, że potrzebna jest jej recesja. Fed to jednak nie interesuje, zrobi wszystko, by zniwelować krótkoterminowy ból, a jedynym sposobem na to jest coraz większy dodruk pieniędzy. Jest to zatem bardzo dobra sytuacja dla złota. Państwa obniżają zatem wartość swoich walut, to prowadzi do wojny walutowej i jedyną realną wartość będzie mieć właśnie złoto – wyjaśnił.

Peter Schiff, fot. Bloomberg
Peter Schiff, fot. Bloomberg
None
None

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Polecane