Jefferies: Burza na rynkach dobiegła końca

Sytuacja na najbardziej newralgicznych rynkach aktywów się uspokoiła, a to daje szanse na dalszą poprawę koniunktury, ocenia bank Jefferies.

Przepływy na rynkach finansowych się normalizują, a warunki finansowania w największej na świecie gospodarce amerykańskiej poprawiają się mimo grudniowej podwyżki stóp procentowych, wynika z wtorkowej noty do klientów, przygotowanej przez ekonomistów banku Jefferies. Według nich, oznacza to, że burza, jaka w ostatnich miesiącach przetaczała się przez rynki, przechodzi. Na rynek bardziej ryzykownych obligacji korporacyjnych wraca spokój, a rynekropy najprawdopodobniej znalazł już twarde dno, po tym jak produkcja spoza OPEC zaczęła spadać, a kartel podjął we współpracy z Rosją pierwsze próby ograniczenia wydobycia. „Warunki finansowania w USA poprawiły się, a ostatnie posunięcia Chin [których waluta jest powiązana z dolarem — red.] również wsparły płynność w bloku dolarowym. To wskazuje, że burza na rynkach przechodzi, tym bardziej że warunki finansowania poprawiły się w związku z działaniem szeregu niezależnych czynników” — napisali w nocie specjaliści Jefferies. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane