Czytasz dzięki

Jelenia Góra dotrzymała słowa

TM, MBE
opublikowano: 06-07-2010, 14:05

Jest już przetarg na budowę jeleniogórskich Term Cieplickich. Wartość inwestycji szacowana jest na 30-36 mln zł.

Na początku roku pisaliśmy o tym, że Jelenia Góra chce wybudować centrum rekreacji wodnej. Miasto zapowiadało, że  prace wystartują jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że dotrzyma słowa, bo  właśnie ruszył przetarg na roboty budowlane. Zadaniem wykonawcy, który zwycięży w przetargu będzie budowa zespołu basenowo-rekreacyjnego z wykorzystaniem leczniczych wód termalnych, zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem sąsiedztwa Parku Zdrojowego i wykonanie infrastruktury koniecznej do funkcjonowania obiektu. Oferty można składać do 23.07.

Budowa centrum pochłonie 30-36 mln zł netto, ma zakończyć się jesienią 2011 r. Projekt jest współfinansowany z PO Innowacyjna Gospodarka. Ta i inne inwestycje, które realizuje dolnośląskie miasto mają uczynić z Cieplic perełkę turystyczną Dolnego Śląska i stworzyć nowe miejsca pracy. Miasto szacuje, że co roku termy będzie odwiedzać ok. 200 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM, MBE

Polecane