Jelfa kusi dobrymi informacjami

Dariusz Karolak
30-04-2001, 00:00

Jelfa kusi dobrymi informacjami

Dobre informacje z Jelfy: wzrost przychodów, zysków, spłata raty przez Universal oraz zyski ze sprzedaży hurtowni farmacutycznych pomogły notowaniom. Nie ma wątpliwości, że znajdujemy się w średnioterminowej hossie, która powinna doprowadzić kurs ponad górne ograniczenie 2,5-letniego kanału trendowego (51). W krótkim terminie, z uwagi na znaczne wykupienie szybkich wskaźników spowodowanych 30 proc. wzrostem w ciągu zaledwie 4 tygodni należy liczyć się z ryzykiem korekty.

Zamknięcie tygodnia znalazło blisko nakładających się na siebie oporów: szczytu z 10 VII przy 42,9 oraz rosnącej 6-miesięcznej linii szczytów. Wskaźnik ruchu kierunkowego DI+ osiągnął 9-miesięczną linię oporu. Biały korpus tygodniowy przełamał 13-miesięczną linię szyi odwróconej formacji głowy i ramiom z zasięgiem 55 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Jelfa kusi dobrymi informacjami