Jest decyzja o fuzji PAI i PAIZ

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 05-06-2003, 00:00

Andrzej Zdebski, były wiceminister gospodaki, został mianowany na prezesa, a Adam Noga na przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ). Spółka powstanie z połączenia Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) i Polskiej Agencji Informacyjnej (PAI), o którym wczoraj zdecydowało walne obu spółek, dowiedzieliśmy się z MSP.

— Nie będę tych informacji komentował — powiedział Andrzej Zdebski.

Antoni Styrczula, prezes PAIZ, złożył wczoraj rezygnację. Została ona przyjęta. Teresa Małecka, która wraz z prezesem złożyła w sądzie wniosek o wycofanie połączenia z PAI, została odwołana. Ten krok motywowali koniecznością ochrony PAIZ przed przejęciem przez znajdującą się w kłopotach PAI.

Roman Kornacki, trzeci członek zarządu PAIZ, znajdzie się także w zarządzie PAIIZ. Na posadę w nowej spółce może też liczyć Rafał Steffen, prezes PAI, który zostanie członkiem rady nadzorczej nowej spółki.

— Nie będę tych informacji komentował. Zapraszam na konferencję — mówił wczoraj enigmatycznie.

Andrzej Szejna zapowiadał, że w ciągu dwóch tygodni zapozna się ze stanem finansowym połączonych spółek. Z PAIZ płynęły informacje, że sytuacja PAI, który w 2002 r. zanotował 2,5 mln zł straty, jest tragiczna i spółka nie wywiązuje się z bieżących zobowiązań. Rafał Steffen uspokajał, że stratę pokryto z wcześniejszych oszczędności, przyznał jednak, że po połączeniu agencji może być kłopot z wypłatą pensji dla wszystkich pracowników. Niewykluczone, że nowa agencja otrzyma dofinansowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest decyzja o fuzji PAI i PAIZ