Jest pierwsze 'sprzedaj' w giełdowym programie wsparcia

opublikowano: 20-09-2019, 12:14

Martyna Szymczykowska, analityczka Trigon Domu Maklerskiego, obniżyła z "trzymaj" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji Compu. Wycenia je na 63,4 zł (poprzednio 70,8 zł).

Raport, wydany 20 września, przygotowano w ramach opłacanego przez GPW programu wsparcia pokrycia analitycznego. Trafiło do niego 40 spółek, a do tej pory zdecydowana większość rekomendacji od analityków była pozytywna lub neutralna. Jedyną negatywną była do tej pory ta dla Eurocashu od DM BDM, ale nie była ona tak "twarda", jak ta z Trigona dla Compu, bo brzmiała "redukuj".

Martyna Szymczykowska obniżkę rekomendacji uzasadniła aktualizacją prognoz po wynikach za drugi kwartał oraz wydarzeniami związanymi z proponowaną zmianą przepisów dotyczących kas rejestrujących w postaci oprogramowania. To propozycja Ministerstwa Finansów, którą opisaliśmy w "PB". 

"Nie zakładamy wpływu tych zmian na popyt na kasy fiskalne wynikający z obowiązku ustawowego (2019-20), jednak w krótkim terminie zapowiedź powyższych zmian może wpłynąć na odsunięcie w czasie decyzji o wymienia sprzętu u podatników, którzy zdecydowaliby się na taki krok dobrowolnie, przedterminowo. W dłuższym horyzoncie nowe przepisy mogą naszym zdaniem negatywnie wpłynąć na popyt odtworzeniowy na urządzenia fiskalne, co uwzględniamy w prognozach (zakładamy stopniowo malejący popyt krajowy o 2 tys. urządzeń rocznie począwszy od 202 1r.)" - napisano w raporcie Trigon DM, który dostępny jest na stronie GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane