Jest popyt na wyposażenie magazynów

Jacek Pochłopień
opublikowano: 15-10-1999, 00:00

Jest popyt na wyposażenie magazynów

Producenci wyposażenia dla magazynów mogą spać spokojnie. Popyt (co prawda niekoniecznie na bardzo drogie urządzenia) będzie się utrzymywał na przyzwoitym poziomie.

Pogorszenie koniunktury w gospodarce i kłopoty branży transportowej nie muszą oznaczać problemów dla producentów wyposażenia magazynów.

Wynika to z kilku czynników. Przede wszystkim, w Polsce buduje się coraz więcej tego typu obiektów. Są one niezbędne, bo choć magazynów jest dużo, sporą ich część stanowią budynki stare, nie spełniające nowoczesnych standardów (są niskie, z wieloma filarami itp.). Dobre wyposażenie magazynów jest przedsiębiorcom niezbędne, aby nie zostać w tyle za konkurencją.

— Zapotrzebowanie na regały magazynowe będzie rosło. Wzrastają ceny działek i pracy ludzkiej — opowiada Sławomir Bąkowski z firmy Wandalex, która oprócz wózków widłowych oferuje również tego typu produkty.

Zaznacza on, że coraz większą popularność zyskują w naszym kraju regały wysokiego składowania. Jest to zgodne z trendami światowymi. Nie ma jednak prostej zależności, że im magazyn wyższy, tym lepszy. Powinno to zależeć od szybkości przepływu składowanego towaru. Wraz z wysokością regałów, wydłuża się bowiem czas dostępu do produktów.

Z prognoz agencji nieruchomości wynika, że wzrostu cen wynajmu powierzchni magazynowych można spodziewać się w Łodzi (w tej chwili jest to przeciętnie 10-12 zł za mkw.) i Wrocławiu (5-20 zł), mniej zaś trzeba będzie zapłacić w Warszawie (obecnie średnio 24-40 zł za mkw.) i Katowicach (6-40 zł). W innych dużych miastach (m.in. w Poznaniu, Szczecinie i Trójmieście) nic nie zapowiada na razie zmian cen.

Jacek Pochłopień

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Pochłopień

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jest popyt na wyposażenie magazynów