Jeszcze nie czas na Komputronik (ANALIZA TECHNICZNA)

Mimo żywiołowej reakcji inwestorów na wyniki kwartalne spółki analiza techniczna podpowiada, by na razie wstrzymać się z zakupieniem papierów do portfela.

W piątek kupujący akcje Komputronika wynieśli notowania spółki na trzyletni szczyt. Po blisko 6 proc. zwyżce za jeden papier płaci się już ponad 10 zł. To już drugi z rzędu dzień mocnych zwyżek, po tym jak w czwartek spółka poinformowała, że w półroczu zakończonym 30 września zanotowała 7,9 mln zł zysku operacyjnego wobec 1 mln zł straty rok wcześniej.

Analiza techniczna wykresu Komputronika. Źródło danych: Bloomberg.

Jak jednak wynika z analizy technicznej wykresu spółki, do dalszych zwyżek konieczne będzie trwałe przełamanie strefy oporu 9,70 – 10,00 zł. W jej okolicach wypadały szczyty z lutego 2011 r. oraz lutego 2012 r. Jednak nawet przy korzystnym dla byków rozstrzygnięciu kolejną przeszkodą będzie pułap 11,30 zł, wyznaczony przez górne ograniczenie kanału, który można przeprowadzić po notowaniach z ostatnich dwóch lat. Dlatego z zakupem akcji dystrybutora sprzętu IT najlepiej zaczekać do przełamania poziomu 11,30 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jeszcze nie czas na Komputronik (ANALIZA TECHNICZNA)