John McAfee pracuje nad rewolucyjnym gadżetem

opublikowano: 01-10-2013, 08:27

John McAfee, słynny twórca oprogramowania antywirusowego, planuje stworzenie gadżetu, który da całkowitą anonimowość użytkownikom Internetu i telefonii komórkowej.

McAfee ujawnił podczas konferencji w San Jose McEnery Convention Center, że jego gadżet o nazwie „D-Central” będzie tworzył dla użytkownika prywatną, zdecentralizowaną sieć o niewielkim zasięgu, całkowicie niedostępną dla osób postronnych, w tym rządowych agencji. Gadżet umożliwi komunikację między  smartfonem, tabletem czy laptopem użytkownika. Co ważne, ma kosztować mniej niż 100 USD.

John McAfee, fot. Bloomberg
John McAfee, fot. Bloomberg
None
None

- Nie będzie sposobu, aby ktoś wiedział, kim jesteś, ani gdzie jesteś – zapowiedział McAfee.

Ujawnił, że pracował nad tą technologią od kilku lat, ale przyspieszył w ostatnich kilku miesiącach „gwałtownie” po informacjach o szpiegowaniu przez rząd USA internautów. McAfee zapowiedział, że będzie sprzedawał swój gadżet nawet jeśli zostanie on zakazany w USA. Poinformował, że trzeba jeszcze ok. sześć miesięcy na dopracowanie prototypu. Pytany, czy nie obawia się, że jego gadżet może być wykorzystany do kryminalnej działalności, odpowiedział, że to możliwe, podobnie jak w przypadku zwykłych telefonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane