Józefiak: działania MSP osłabiają notowania TP SA

opublikowano: 26-02-2003, 13:50

Prezes TP SA Marek Józefiak uważa, że ostatnie działania MSP niekorzystnie wpływają na rynkową wycenę kierowanej przez niego firmy. Chce rozmawiać z resortem skarbu w sprawie planów dokapitalizowywania przedsiębiorstw państwowych akcjami spółki.

- Źle się dzieje, że co jakiś czas pojawiają się zapowiedzi, że akcjami naszej spółki będą dokapitalizowywane spółki państwowe, gdyż wpływa to niekorzystnie na kurs akcji - powiedział Józefiak.

Stwierdził, że inwestorzy, którzy dobrze postrzegają spółkę, boją się, że na jej kurs będzie wpływała zwiększona podaż akcji TP SA ze strony ‘obdarowanych’ przedsiębiorstw.

MSP ostatnio nie wykluczyło dokapitalizowania akcjami TP SA Stoczni Gdynia. Wcześniej przekazało je BGK, BGŻ i Agencja Rozwoju Przemysłu. Banki sprzedały akcje spółki, co spowodowało znaczny spadek ceny papierów TP SA.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Józefiak: działania MSP osłabiają notowania TP SA