JP Morgan zepchnął w dół kurs InPostu

opublikowano: 17-05-2023, 11:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania InPostu na giełdzie w Amsterdamie spadają w środę o 6 proc. po obniżeniu rekomendacji przez analityka z banku JP Morgan.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • dlaczego JP Morgan obniżył rekomendację dla InPostu,
  • co o akcjach spółki sądzą analitycy,
  • jak zachowuje się kurs spółki na giełdzie w Amsterdamie,
  • jakie były wyniki InPostu w I kwartale 2023.
InPost to spółka kuriersko-logistyczna.
InPost to spółka kuriersko-logistyczna.

Sam Bland obniżył rekomendację z “przeważaj” do “neutralnie”, a cenę docelową z 11,3 do 10,9 EUR, wynika z danych agencji Bloomberg.

Na sesji w środę kurs po spadku o 6 proc. wynosił 9,44 EUR.

Analityk z JP Morgana uważa, że potencjał wzrostu notowań znacznie się zmniejszył po ostatnim rajdzie, który wyniósł kurs do poziomu najwyższego od stycznia 2022 r. Jego zdaniem nadal można mieć też wątpliwości czy biznes zagraniczny InPostu będzie istotnie dokładał się do wyniku grupy.

Wyniki i prognozy InPostu

W I kw. spółka kuriersko-logistyczna miała 1,996 mld zł przychodów (wzrost o 29 proc. rok do roku). Wygenerowała 557 mln zł skorygowanej EBITDA (zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację), co oznacza wzrost o 36 proc. Na poziomie netto zarobiła prawie 116 mln zł.

Notowania InPostu na giełdzie w Amsterdamie zareagowały na te wyniki wzrostem o ponad 2 proc. na początku wtorkowej sesji, ale spółka zakończyła dzień na minusie.

Przy okazji publikacji wyników za I kw. spółka podtrzymała cele całoroczne — wzrost w tempie szybszym od rynku na wszystkich kluczowych rynkach, poprawę marż w Polsce, dojście do końca roku do progu rentowności w Wielkiej Brytanii i spadek zadłużenia.

Co radzą analitycy

Według danych agencji Bloomberg, dla akcji InPostu obowiązuje 18 rekomendacji, z czego 13 jest pozytywnych, cztery neutralne, a jedna negatywna.

Średnia z cen docelowych to 10,34 EUR.

Kurs InPostu na giełdzie w Amsterdamie (w EUR)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane