JSW ma prezesa

Na jednym z najgorętszych stołków w spółkach skarbu państwa zasiadł Edward Szlęk.

Trwające blisko dwa miesiące poszukiwania nowego prezesa Jastrzębskiej Spółki Giełdowej (JSW) zakończyły się sukcesem. Edward Szlęk, który od 2007 r. zarządzał Koksownią Przyjaźń, czyli największą spółką przetwórczą w ramach JSW, został w poniedziałek szefem giełdowej grupy górniczej.

Zobacz więcej

Edward Szlęk, prezes JSW Fot: Andrzej Wawok, Puls Biznesu

Menedżer ma doświadczenie w prowadzeniu spółek w niełatwej sytuacji — wcześniej odpowiadał m.in. za restrukturyzacjęHuty Zawiercie, Stalexportu i Zakładów Chemicznych Alwernia. Na początku roku JSW wstrząsnęły strajki związków zawodowych, które nie zgadzały się na restrukturyzacyjne plany poprzedniego zarządu z prezesem Jarosławem Zagórowskim na czele.

Górnicy zgodzili się na powrót do pracy dopiero po tym, jak prezes zapowiedział dymisję. Spółka szacowała, że przez strajk straciła ponad 100 mln zł. Porozumienie ze związkowcami ma jednak pozwolić JSW na oszczędzenie do końca 2016 r. ponad 0,5 mld zł m.in. dzięki zmniejszeniu deputatu węglowego i zamrożeniu płac.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / JSW ma prezesa