JSW może zaoferować obligacje w USA i Polsce

opublikowano: 19-10-2017, 09:32
aktualizacja: 19-10-2017, 09:33

Pełniący obowiązki prezesa Daniel Ozon powiedział, że Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) może zaoferować obligacje w USA i na krajowym rynku na początku 2018 roku, donosi Reuters.

JSW chce skorzystać z niskich stóp procentowych i dobrą sytuację na rynku koksu aby zabezpieczyć sobie pieniądze na inwestycje.

Daniel Ozon
Fot. Marek Wiśniewski

- Czemu nie korzystać z pieniędzy kiedy są najtańsze? TO najlepszy moment na pozyskanie nowego finansowania. Kiedy znów nadejdą gorsze czasy i będziemy mieć straty wówczas nie będziemy mogli zwrócić się do banków o finansowanie – powiedział Ozon w rozmowie z Reutersem.

JSW planuje na początku przyszłego roku sięgnąć pieniądze z amerykańskiego rynku, prawdopodobnie z ofertą obligacji wartości 500 mln USD, a także z polskiego rynku z mniejszą emisją na refinansowanie obecnego długu spółki, pisze agencja.

Ozon powiedział Reutersowi, że banki inwestycyjne proponują spółce ofertę obligacji 7- i 10-letnich w USA. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane