JW Construction wygrało z Echem

AYA,KAP
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Stołeczny deweloper w pakiecie z Portą Transport kupił 10 hektarów atrakcyjnego gruntu w Szczecinie.

Stołeczny deweloper w pakiecie z Portą Transport kupił 10 hektarów atrakcyjnego gruntu w Szczecinie.

Już wiemy, kto będzie budował mieszkania na należącej do Porty Transport dziesięciohektarowej parceli, oddalonej o 3,5 km od centrum Szczecina. O spółkę i teren starły się wczoraj w licytacji giełdowi deweloperzy: kieleckie Echo Investment oraz stołeczne JW Construction.

Firma z Kielc nie dała rady i łup przypadł warszawskiemu budowniczemu domów. Cena wywoławcza wynosiła 21 mln zł. Nie wiemy, za ile kupił teren zwycięzca licytacji. Przedstawiciele JW Construction nie ukrywali przed nią, że będą ostro walczyli.

Działka położona jest niemalże w sąsiedztwie innego terenu należącego do dewelopera. W 2008 r. rozpoczyna na niej budowę kompleksu mieszkaniowego. Wczorajszy zakup ma jednak wadę: wraz z działką deweloper kupił całe przedsiębiorstwo transportowe. Na aktywa transportowe ma jednak chrapkę Stocznia Szczecińska Nowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA,KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu