K2 od Franklina także w złotych

opublikowano: 21-05-2015, 00:00

Oferta Franklin Templeton, firmy zarządzającej aktywami, poszerzyła się o denominowany w polskiej walucie fundusz Franklin K2 Alternative Strategies Fund.

Oznacza to, że wycena jednostki uniezależniona będzie od zmian wartości złotego do dolara. Wyniki funduszu to wypadkowa różnych strategii alternatywnych — zarządzający mają dość dużą dowolność przy wyborze aktywów, w które inwestują, i zdarzeń oraz tendencji, które ich zdaniem zwiększą wartość funduszu. Mogą to być np. wydarzenia w spółkach czy globalne trendy makroekonomiczne, dopuszczalne jest też zajmowanie pozycji krótkich, a więc tych, które przyniosą zysk w przypadku spadku kursu. Opłata za zarządzanie to 2,05 proc. Fundusz założono we wrześniu 2014 r., a instytucja na 6-stopniowej skali zysku i ryzyka plasuje na pozycji 3. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu