Kaczyński: Nie ma planu ustąpienia premiera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-03-2006, 15:09

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nawet jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie zostanie przyjęty, to nie ma planu ustąpienia premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nawet jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu nie zostanie przyjęty, to nie ma planu ustąpienia premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

"Niezależnie od tego, jaki będzie wynik tego głosowania (o samorozwiązanie Sejmu-PAP), chciałem bardzo wyraźnie powiedzieć, że nie ma takiego planu, w ramach którego pan Kazimierz Marcinkiewicz, premier rządu, który jest przez społeczeństwo i przez nas, kierownictwo partii oceniany dobrze, miałby ustąpić i miał być przez kogokolwiek zastępowany" - podkreślił J.Kaczyński we wtorek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

"Jeśli nie doszłoby do samorozwiązania Sejmu i trzeba by było szukać innych rozwiązań, innego sposobu wsparcia tego rządu, to będzie to z całą pewnością rząd Kazimierza Marcinkiewicza" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane