Kadrowy flesz

Aneta Królak
opublikowano: 11-05-2001, 00:00

Kadrowy flesz

Zmienili stanowiska

Ireneusz Łuszczewski

Rada nadzorcza TU Winterthur Życie powołała go na stanowisko prezesa zarządu. Karierę w sektorze finansowym rozpoczynał jako konsultant w dziale management consulting w KPMG (1992-93). Następnie pracował jako doradca prezesa zarządu jednego z największych polskich banków, gdzie objął stanowisko zastępcy dyrektora departamentu inwestycji kapitałowych. Równolegle był jednym z dwóch szefów zespołu organizującego działalność Towarzystwa Funduszy Powierniczych Korona. Od 1997 r. był wiceprezesem zarządu dwóch firm ubezpieczeniowych (życiowej i majątkowej) Allianz BGŻ Polska. Od 1998 r. kierował projektem utworzenia Winterthur PTE. Z chwilą powołania Winterthur Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego do kwietnia 2001 roku pełnił funkcję prezesa zarządu.

Ma 39 lat, jest absolwentem SGPiS, Uniwersytetu Warszawskiego oraz New York Institute of Finanse. AK

Tomasz Raczek

Dołączył do zespołu wydawnictwa G+J Grüner + Jahr Polska jako dyrektor programowy. Jego zadaniem będzie podjęcie prac nad podniesieniem jakości magazynów. Wraz z Alicją Resich-Modlińską, redaktor naczelną, będzie koncentrował się nad koncepcjami tygodników piszących o znanych ludziach.

Dziennikarz telewizyjny i prasowy. Z wykształcenia teatrolog (Akademia Teatralna w Warszawie), były zastępca dyrektora II programu TVP, twórca, redaktor naczelny i dyrektor programowy miesięcznika „Playboy” — edycja polska; były redaktor naczelny i dyrektor programowy miesięcznika „Voyage”. Felietonista „Wprost”. Znany z ekranu telewizyjnego, jako autor i gospodarz programów z gatunku talk-show. Ostatnio był dyrektorem programowym portalu internetowego www.ahoj.pl. AK

Yann Gontard

Został prezesem zarządu TP Internet. Do spółki przyszedł z wydawnictwa Polskapresse (Grupa Passauer Verlags), w którym od 1998 r. był prezesem zarządu Filii Prasa Poznańska. Znany w branży z projektu restrukturyzacji „Gazety Poznańskiej” (38-proc. wzrost sprzedaży dziennika w ciągu dwóch lat) i następnie połączenia jej z „Expressem Poznańskim”. Był odpowiedzialny za inwestycje w budowę dwóch drukarni o wartości 75 mln zł. W latach 1995-98 jako prezes zarządu Filii Prasa Bałtycka doprowadził m.in. do połączenia wszystkich trzech firm grupy Polskapresse w regionie gdańskim. Wcześniej na stanowisku wiceprezesa kierował działami: reklamy, marketingu, dystrybucji i produkcji. Karierę zawodową rozpoczynał w Procter & Gamble France w Paryżu jako unit manager.

Ma 33 lata. Posiada francuskie i polskie obywatelstwo. Jest absolwentem Hautes Etudes Commerciales (HEC), gdzie uzyskał dyplom ze specjalizacją kontrola zarządzania. Biegle włada trzema językami. AK

Ireneusz Hytroś

Od 1 czerwca 2001 r. obejmie funkcję dyrektora działu asysty technicznej Oracle Polska. Obecnie pracuje jako dyrektor techniczny i dyrektor ds. ruchu sieciowego w spółce TP Internet. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych jako koordynator ds. informatyki. Następnie pracował w firmie Mercomp LTD oraz w TVP. W 1991 r. objął stanowisko kierownika IT w DHL Polska, gdzie w 1996 r. został dyrektorem operacyjnym, odpowiedzialnym za całość działalności operacyjnej przedsiębiorstwa. W 1999 r. przeszedł do TP Internet na stanowisko dyrektora ds. planowania i rozwoju sieci oraz dyrektora technicznego.

Ukończył Politechnikę Warszawską. Uzyskał dyplom we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. W latach 1998-2000 studiował w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Illinois i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobył tytuł MBA. Wiedzę pogłębiał na kursach, m.in. w Cranfield School of Management, JFR International w Brukseli oraz na szkoleniach firmy Coopers & Lybrand. AK

Zapraszamy do nadsyłania informacji o zmianach na stanowiskach menedżerskich na adres: a.krolak@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Kadrowy flesz