Kalejdoskop Pulsu – 23 listopada 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 23-11-2005, 08:13

Branża rolno-spożywcza jest jednym z największych beneficjentów wejścia Polski do Unii. Dzięki akcesji znacznie zwiększyła eksport i poprawiła rentowność. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Wiceminister rolnictwa chce wprowadzić dolne progi cen skupu podstawowych surowców rolnych. Przemysł się buntuje. Więcej w środowym „Pulsie Biznesu” oraz tutaj.

Branża rolno-spożywcza jest jednym z największych beneficjentów wejścia Polski do Unii. Dzięki akcesji znacznie zwiększyła eksport i poprawiła rentowność. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Wiceminister rolnictwa chce wprowadzić dolne progi cen skupu podstawowych surowców rolnych. Przemysł się buntuje. Więcej w środowym „Pulsie Biznesu” oraz tutaj.

Wszystko wskazuje na to, że holenderski holding Eureko traci jednak cierpliwość w sporze z resortem skarbu o PZU. Warszawski Sąd Rejonowy rozpoczął wczoraj posiedzenie pojednawcze w sporze dotyczącym 21 proc. akcji PZU. 6 mld zł odszkodowania i 21 proc. akcji po cenie sprzed czterech lat — to żądania Eureko. MSP na razie milczy, ale chce się ułożyć. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane