Kalejdoskop Pulsu – 7 lutego 2007

opublikowano: 07-02-2007, 08:12

Szantaż to od lat ulubiona taktyka rozgrywania przez Kreml najtrudniejszych problemów politycznych. Sięgnął po nią i teraz, próbując wywrzeć presję na Polskę, która od listopada blokuje rozpoczęcie negocjacji handlowych Unia-Rosja.

Szantaż to od lat ulubiona taktyka rozgrywania przez Kreml najtrudniejszych problemów politycznych. Sięgnął po nią i teraz, próbując wywrzeć presję na Polskę, która od listopada blokuje rozpoczęcie negocjacji handlowych Unia-Rosja. Jak doniósł dziennik „Kommiersant”, który powołuje się na źródła zbliżone do Kremla, Moskwa zamierza wprowadzić drastyczne ograniczenia na import wielu polskich towarów. Chodzi głównie o wyroby z tworzyw sztucznych, materiały budowlane i lekarstwa. Według szacunków, wartość polskiego eksportu miałaby spaść z 4 do 2,5-2 mld USD. O sprawie pisze w środowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane