Kalendarium na wtorek, 31 grudnia

DI, PAP
opublikowano: 30-12-2013, 22:55

MAKRO

Stany Zjednoczone - indeks cen domów S&P / Case-Shiller 

Stany Zjednoczone - indeks Chicago PMI

Stany Zjednoczone - indeks zaufania konsumentów Conference Board

KRAJ

Warszawa - 09:00 - Posiedzenie Rady Ministrów

ŚWIAT

KIJÓW - Sytuacja na Ukrainie, gdzie od 21 listopada protestują zwolennicy integracji z UE i przeciwnicy przystąpienia Ukrainy do Unii Celnej tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan. Na Majdanie Niepodległości w ukraińskiej stolicy kilkaset tysięcy ludzi ma powitać Nowy Rok.

ANKARA - Rozwój wydarzeń w Turcji w związku ze skandalem korupcyjnym, który doprowadził do dymisji grupy ministrów. Premier Recep Tayyip Erdogan twierdzi, że prowadzone śledztwo jest wymierzoną w jego rząd akcją polityczną, kierowaną przez Hizmet - ruch Fetullaha Gulena, wpływowego islamskiego duchownego mieszkającego w USA.

MOSKWA - Część rosyjskiej opozycji chce zorganizować bez zgody władz tradycyjną demonstrację w obronie zapisanego w konstytucji Rosji prawa do zgromadzeń. W ostatnim dniu każdego miesiąca, który ma 31 dni, opozycjoniści protestują przeciwko naruszaniu przez władze art. 31 ustawy zasadniczej, mówiącego o wolności zgromadzeń. Demonstracje są zazwyczaj bardzo szybko rozbijane przez policję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane