Kalifornia łagodzi wymogi dla a-aut

Druś Marek
opublikowano: 27-02-2018, 22:00

Władze amerykańskiego stanu Kalifornia złagodziły regulacje dla autonomicznych aut. Za ich kierownicą nie będzie musiał już siedzieć człowiek, mogący interweniować w nagłych przypadkach. Nowe przepisy wejdą w życie 2 kwietnia. Umożliwią one także zdalne sterowanie autami, na podobieństwo dronów. — To duży krok naprzód dla autonomicznej technologii w Kalifornii — powiedziała Jean Shiomoto, dyrektor Departamentu Pojazdów Silnikowych.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Obawy ma jednak John M. Simpson, dyrektor instytucji zajmującej się ochroną konsumentów, który uważa, że nowe regulacje przyczynią się do wzrostu zagrożenia na drogach, bo zdalni operatorzy „będą próbować kontrolować samochody- -roboty z daleka”. Jego zdaniem, zmiany spowodują, że jazda takimi autami będzie jak gra wideo, „tyle że stawką będzie ludzkie życie”. Licencję na testowanie aut autonomicznych na drogach stanowych ma w Kalifornii 50 firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Druś Marek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu