Kalifornia powiedziała „nie” Volkswagenowi

opublikowano: 14-07-2016, 08:23

Regulator z Kalifornii odrzucił propozycje Volkswagena dotyczące naprawy jego 16 tys. aut z silnikami diesla o pojemności 3 litrów, w których fałszowany jest pomiar emisji spalin, informuje Reuters.

California Air Resources Board (CARB) uznała, że plan niemieckiego koncernu dotyczący naprawy aut marek volkswagen, porsche i audi z lat 2009-2016 jest niedostateczny. Regulator poinformował, że nie będzie dysponował dostatecznymi danymi co najmniej od grudnia aby ocenić, czy naprawa aut z silnikami trzylitrowymi będzie skuteczna dla wszystkich aut. Jeśli naprawa nie będzie skuteczna, Volkswagen będzie musiał odkupić wszystkie auta, co zwiększy istotnie jego koszty związane z wykryciem manipulacji pomiarem emisji spalin.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Wiadomość o stanowisku regulatora jest zaskoczeniem, bo prawnik Volkswagena mówił w czerwcu, że spółka jest w stanie naprawić 85 tys. aut z silnikami diesla o pojemności 3 litrów  sprzedanych w USA.

W czerwcu Volkswagen zawarł ugodę z amerykańskim regulatorem w sprawie aut z silnikami diesla o pojemności 2 litrów. Ich naprawa lub odkupienie będzie kosztować niemiecki koncern 15,3 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Kalifornia powiedziała „nie” Volkswagenowi