Kalliwoda: Tele-Polska jest tania

opublikowano: 21-02-2014, 00:00

Analitycy twierdzą, że za akcje spółki, planującej przejść z NewConnect na GPW, warto zapłacić tyle, ile oczekuje zarząd.

Opóźnienie oferty publicznej podnosi cenę — przynajmniej w przypadku Tele-Polski Holding, której IPO związane z transferem na GPW nie udało się pod koniec ubiegłego roku, gdy spółka chciała sprzedać 10 mln nowych akcji za maksymalnie 2,50 zł. Teraz spółka chce je sprzedać za maksymalnie 2,99 zł i pieniądze wydać na rozwój w segmencie sprzedaży energii i telemedycyny. To współgra z najnowszą wyceną analityków Dr. Kalliwoda Research, którzy w czwartek 20 lutego zarekomendowali kupno akcji z ceną docelową na poziomie 3 zł. Tele-Polska, notowana na NewConnect od 2009 r., zajmuje się świadczeniem usług telekomunikacyjnych, głównie w zakresie telefonii stacjonarnej. W ubiegłym roku miała 210,5 mln zł przychodów i 7,77 mln zł czystego zysku (czyli o 48 proc. więcej r/r). W tym prognozuje przychody na poziomie 250,1 mln zł, a w przyszłym — 364,5 mln zł. Analitycy Kalliwody są ostrożniejsi, ale też wierzą, że biznes Tele-Polski będzie się rozkręcał — nie tyle dzięki kurczącemu się rynkowi telefonii, co usługom powiązanym, jak np. telemedycynęczy sprzedaż usług dostawy energii elektrycznej.

„Z uwagi na spadające ceny w segmencie telefonii stacjonarnej i koszty, związane z rozszerzaniem działalności na nowe obszary, jesteśmy bardziej ostrożni niż zarząd spółki w prognozowaniu wyników w kolejnych latach. Uważamy jednak, że — biorąc pod uwagę szacowany poziom wskaźników w 2014 r. — akcje są dziś atrakcyjnie wyceniane”— uważa Adrian Kowollik, autor rekomendacji. Kurs spółki po opublikowaniu rekomendacji świecił na zielono — podczas czwartkowej sesji rósł o ponad 10 proc., do ponad 2,50 zł, jednak przy niewielkich obrotach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy