Kapica i Neneman odchodzą z MF

Paweł Szałamacha, nowy szef resortu finansów, podziękował za współpracę dwóm dotychczasowym wiceministrom.

Z nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że wczoraj minister finansów spotkał się z kadrą kierowniczą resortu. Po trwających kilka godzin rozmowach postanowił rozstać się z Jackiem Kapicą, wiceministrem odpowiedzialnym za kwestie związane m.in. z administracją podatkową i szefem Służby Celnej oraz Jarosławem Nenemanem, który zajmował się podatkami PIT, CIT, VAT i akcyzą.

Zobacz więcej

Ministerstwo Finansów

TR, Puls Biznesu

Pewne jest, że w ministerstwie zostanie Hanna Majszczyk, wiceminister odpowiedzialna za kasę państwa. Nadzorowane przez nią departamenty zajmują się właśnie przygotowywaniem autopoprawki do projektu budżetu na 2016 r.

Z opublikowanych wczoraj przez portal niezależna.pl informacji wynika, że nowymi wiceministrami w Ministerstwie Finansów pod sterami Pawła Szałamachy będą m.in. Marian Banaś, który zajmował się już kwestiami celnymi w resorcie, prof. Konrad Raczkowski, członek zespołu ekspertów gospodarczych PiS oraz Leszek Skiba, związany z Instytutem Sobieskiego, dzisiaj pracownik Instytutu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego.

Udało nam się potwierdzić te informacji we własnych źródłach. Nowi zastępcy ministra finansów mają być powoływani w tym i przyszłym tygodniu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu