Kapitał Handlowy zebrał 42 mln zł

Ewa Bednarz
opublikowano: 11-01-2000, 00:00

Kapitał Handlowy zebrał 42 mln zł

OD PODSTAW: To był rok opracowywania nowych produktów. Naszym zdaniem, udało się — chwali się Andrzej Kołatkowski, prezes KH. fot. MP

W ciągu pierwszego roku działalności TFI Banku Handlowego zebrało 42 mln aktywów. Największą stopę zwrotu dała inwestycja w fundusz akcji.

Właściciele jednostek uczestnictwa KH II do końca ubiegłego roku powiększyli swój kapitał o 25,94 proc. Nie jest to wynik rewelacyjny zważywszy, że benchmark dla tego typu funduszy, którym jest WIG, zyskał w tym czasie 41,3 proc., a najlepszy fundusz — DWS akcji przyniósł 59,4 proc. zysku. Wynik gorszy od KH II w tej kategorii zanotował tylko PBK Atut I i Forum Dragon.

Także wśród funduszy zrównoważonych KH I dając stopę zwrotu wysokości 20,4 proc. uplasował się na przedostatnim miejscu. Jest to wynik dwukrotnie niższy od osiągniętego przez DWS zrównoważony, który również w tej kategorii osiągnął najlepsze efekty.

Jednostki funduszy papierów wierzycielskich wzrosły średnio o 9 proc. Wynik KH III wynosi 8,40 proc., co daje mu szóstą pozycję pod względem osiągniętej stopy zwrotu. Zdecydowanie najlepsze wyniki na tle konkurentów uzyskał fundusz rynku pieniężnego KH IV prześcigając nawet Skarbiec-Kasa.

TFI Banku Handlowego, mimo zaledwie rocznej historii, działa bardzo prężnie. Zarządza czterema otwartymi funduszami inwestycyjnymi i Specjalistycznym Otwartym Funduszem Inwestycyjnym Kapitał Handlowy Senior. W ubiegłym roku Towarzystwo uruchomiło cztery Celowe Plany Oszczędnościowe: Skarbonka, Dziecko, Pewne Jutro i pod koniec października Dobrą Lokatę. Sukcesem było uruchomienie jednego z pierwszych Pracowniczych Programów Emerytalnych i podpisanie kilkudziesięciu listów intencyjnych z firmami, które są zainteresowane uruchomieniem PPE w swoich zakładach pracy przy współpracy z TFI BH.

Pod koniec roku Towarzystwo uruchomiło Menedżera Finansowego. Jest to produkt przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki niemu mogą lokować swoje nadwyżki finansowe w funduszach KH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kapitał Handlowy zebrał 42 mln zł