Kapitał na start lub przyspieszenie

MBE, PAP
opublikowano: 24-04-2012, 00:00

Poszukiwane: oryginalne przedsięwzięcia, na których można sporo zarobić. Do wzięcia: kapitał na ich realizację i rozwój.

Ponad 6 mln zł czeka na firmy, szukające kapitału na innowacyjne projekty lub realizację strategii rozwoju. Będzie można je zdobyć w konkursie „Wyścig po kapitał” organizowanym przez katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Secus Wsparcie Biznesu. O konkursie po praz pierwszy pisaliśmy pod koniec marca, teraz znamy szczegóły.

Mogą w nim wziąć udział osoby fizyczne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa o największym potencjale rynkowym. Konkurs ma wyłonić najbardziej innowacyjne projekty w Polsce i umożliwić ich szybką realizację. Do zwycięzców powędruje w sumie 6 mln zł. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie.

W pierwszej — „200 tys. euro na start”, nagrodą jest możliwość uzyskania wsparcia kapitałowego innowacyjnego projektu — start-upu do 200 tys. EUR oraz pakiet informatyczny, czyli sprzęt i doradztwo. W drugiej — „1,5 mln euro na przyspieszenie”, można zdobyć dofinansowanie na rozwój strategii biznesowej w wysokości do 1,5 mln EUR oraz marketingową sesję strategiczną.

— To jest konkurs całkowicie otwarty. Najważniejsze to rzeczywisty, sensowny pomysł, który da się wdrożyć. Te pomysły będą oceniane przez grono ekspertów. Najlepszy pomysł zostanie dofinansowany kwotą 200 tys. EUR, będziemy kapitałowo uczestniczyć w tej spółce. W następnym kroku, poza naszymi pieniędzmi, firma Secus może wejść w takie przedsięwzięcie do kwoty 1,5 mln EUR. Daje to kilkuletnią perspektywę — od pomysłu do pełnej realizacji — tłumaczy Roman Trzaskalik, prezes parku Euro-Centrum. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www. wyscigpokapital.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kapitał na start lub przyspieszenie