Karabuła i Góra w zarządzie ARP

PAP
opublikowano: 04-01-2010, 16:25

Dotychczasowy prezes Nafty Polskiej Marek Andrzej Karabuła oraz były dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego i  prywatyzacji w resorcie skarbu Jerzy Góra zostali w poniedziałek nowymi członkami zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu - poinformowała ARP.

"Zgodnie ze statutem spółki, walne zgromadzenie odwołało w poniedziałek z zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu Jacka A. Goszczyńskiego - wiceprezesa zarządu oraz Jolantę Maryewską - członka zarządu" - czytamy w komunikacie ARP.

Maryewska była odpowiedzialna w Agencji za nadzór właścicielski, a także pomoc publiczną, pożyczki i poręczenia.

Z kolei Goszczyński zajmował się w Agencji procesami prywatyzacyjnymi, a do września 2009 roku odpowiadał za przemysł stoczniowy. Na początku października MSP poinformowało, że Goszczyńskiego, który nadzorował ze strony Agencji sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, zastąpił członek zarządu ARP Andrzej Szortyka.

Według materiałów CBA, cytowanych przez media, w procesie sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie mogło dojść do nieprawidłowości, a urzędnicy ARP i MSP mieli czynić wszystko, by przetarg na stocznie wygrał katarski fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights. Szef resortu skarbu Aleksander Grad zapewniał, że od samego początku proces sprzedaży aktywów stoczni osłaniały służby - ABW, wywiad, kontrwywiad i CBA. Sprawę domniemanych nieprawidłowości przy sprzedaży majątku stoczni bada Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z uwagi na doniesienia CBA, które trafiły do prokuratury oraz "dla czystości sprawy" MSP dokonało na początku października zmian w składzie zespołu nadzorującego sprzedaż stoczni.

Na pytanie PAP o powód odwołania z zarządu ARP Goszczyńskiego i Maryewskiej, rzecznik resortu skarbu (właściciela ARP) Maciej Wewiór powiedział: "Członkiem zarządu się bywa, to nie jest funkcja dożywotnia. Po wypełnieniu swoich obowiązków, przestaje się być członkiem zarządu".

Rzecznik ARP Roma Sarzyńska, pytana przez PAP, jakie zadania zostaną powierzone nowym członkom zarządu Agencji, powiedziała: "Obecnie trwa podział kompetencji pomiędzy członkami zarządu Agencji".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane