Katar planuje wielomiliardowe inwestycje w Niemczech

opublikowano: 03-09-2018, 06:57

Niemiecki dziennik gospodarczy Handelsblatt twierdzi, że Katar planuje olbrzymie inwestycje w Niemczech, a jego główne zainteresowanie to firmy produkcyjne średniej wielkości, donosi Reuters.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Handelsblatt powołuje się na źródła dyplomatyczne i biznesowe. Inwestycji ma dokonywać zarówno Qatar Investment Authority (QIA), fundusz inwestycyjny Kataru, jak i prywatny biznes.

- Postrzegamy Niemcy jako kluczowego gracza w światowej gospodarce i patrzymy na niemiecki rynek z wielkim optymizmem – powiedział minister finansów Ali Sharif al-Emadi cytowany przez Handelsblatt. – Nasza delegacja ogłosi duże, nowe inwestycje – dodał, odnosząc się do mającego odbyć się 7 września w Berlinie forum biznesowego.

Katar od lat inwestuje w Niemczech. Jest akcjonariuszem m.in. Volkswagena, Deutsche Banku, Siemensa, Hochtief i SolarWorld, przypomina Reuters. Handelsblatt wyliczył, że wartość tych inwestycji to ok. 20 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu