Katowicka strefa ściągnęła budowlańców

PAP, Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 30-10-2018, 22:00

255 mln zł zainwestują Dul Radim, czeska spółka z branży budowlanej i MDM NT, polski producent akcesoriów dachowych.

Dwie decyzje o wsparciu sporych inwestycji wydała wczoraj Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dul Radim, czeska spółka z branży budowlanej, zainwestuje w Rudniku w województwie opolskim 145 mln zł. Zbuduje zakład produkcji kamienia konglomerowanego, czyli wytrzymałego kamienia z surowców naturalnych stosowanego w wykańczaniu wnętrz.

Firma zatrudni 200 pracowników, w tym osoby z wyższym wykształceniem z przygotowaniem inżynierskim. Projekt zakłada działalność badawczo- -rozwojową i współpracę ze szkołami branżowymi.

MDM NT z Bielska-Białej jest producentem membran, folii budowlanych i akcesoriów dachowych. Firma już działa w KSSE. Jej najnowsza inwestycja zostanie zlokalizowana w Bażanowicach w powiecie cieszyńskim. Spółka zbuduje za 110 mln zł nowy zakład, w którym zatrudni 80 osób. Będzie tu produkować włókniny (jako komponent do folii oraz samodzielny wyrób), wytwarzać tworzywa sztuczne i materiały termoplastyczne, produkować laminaty, folie, akcesoria, itp.

Tydzień temu KSSE wydała pierwszą decyzję o wsparciu: otrzymała ją firma Re Alloys z Łazisk Górnych, która zainwestuje ponad 100 mln zł w modernizację i rozbudowę zakładu oraz badania i rozwój.

Oprócz tych trzech decyzji od początku roku strefa wydała — na starych zasadach — 39 zezwoleń wartych 1,7 mld zł, dzięki którym powstanie 1,3 tys. miejsc pracy. W 2017 r. KSSE osiągnęła najlepszy wynik w historii — zdobyła 58 nowych projektów o rekordowej wartości ponad 3,4 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, Małgorzata Grzegorczyk

Polecane