KCI porządkuje Jupitera

KSA
opublikowano: 20-03-2009, 00:00

Wymieniony zarząd szybko zaczął wcielać w życie nową strategię. Fundusz nie zbuduje wysokościowca Jupiter Plaza.

Wymieniony zarząd szybko zaczął wcielać w życie nową strategię. Fundusz nie zbuduje wysokościowca Jupiter Plaza.

Po wielu miesiącach stagnacji akcjonariusze Jupitera doczekali się zmian. Po przejęciu Trinity Management, które zarządza majątkiem funduszu (i kontroluje ponad 46 proc. jego akcji), karty w spółce rozdaje krakowska grupa KCI. Szybko zmieniła radę, zarząd i strategię. Jupiter miał być bardziej aktywny. I jest.

Poinformował o sprzedaży udziałów w trzech spółkach: Auto Centrum Puławska, Jupiter Plaza i Globstar (w likwidacji). To skutek przyjęcia zasady, że Jupiter nie będzie się angażował w projekty deweloperskie poza Krakowem. Nie będzie też partycypował w projekcie katowickiego wysokościowca Jupiter Plaza.

Za udziały w spółkach zainkasuje blisko 14 mln zł. Ich wartość w księgach na koniec grudnia 2008 r. to nieco ponad 15 mln zł, czyli transakcja przyniesie księgową stratę. Jupiter zapłacił za udziały w spółkach 22 mln zł, więc nominalnie stracił jeszcze więcej.

Nabywcą udziałów jest spółka cypryjska Helane Ltd. W komunikacie zabrakło informacji, czy powiązana jest z właścicielem, nadzorem czy kierownictwem Jupitera.

— Żadne powiązania — ani osobowe, ani kapitałowe nie istnieją — zapewnia Jarosław Knap z biura prasowego KCI.

Kilka dni temu fundusz dokupił udziały w deweloperskiej spółce KCI Krowodrza i zwiększył zaangażowanie do 60,3 proc. To część realizacji nowej strategii. KCI Krowodrza zajmuje się projektami deweloperskimi w Krakowie. Dzięki transakcji Jupiter uzyskał większy wpływ na spółkę — zgodnie z nowymi wytycznymi. Wydał jednak lekką ręką aż 75 mln zł (udziały były obejmowane po nominale). Czy na tym zarobi? Okaże się za kilka lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu