KE uruchomiła dopłaty do eksportu mąki pszennej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-02-2005, 13:07

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dopłaty do eksportu mąki pszennej. Stawka refundacja wynosi od 4,08 do 5,48 euro/t w zależności od jakości mąki - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego Radosław Iwański.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dopłaty do eksportu mąki pszennej. Stawka refundacja wynosi od 4,08 do 5,48 euro/t w zależności od jakości mąki - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego Radosław Iwański.

    Rzecznik poinformował, że Komisja Europejska wydała rozporządzenie, które wprowadza od 4 lutego tego roku refundacje wywozowe. Dopłaty będą przysługiwały przedsiębiorcom, którzy wyeksportują mąkę do dowolnego kraju spoza Unii Europejskiej. Stosowne wnioski przyjmuje centrala ARR. Zabezpieczenie wynosi 20 euro od tony. 

    Iwański przypomniał, że KE uruchomiła także dopłaty do wywozu pszenicy. Pierwszy przetarg został rozstrzygnięty w ubiegły czwartek. W ramach całej UE zostały złożone oferty na wywóz ponad 667 tys. t pszenicy z refundacją od 2,87 do 17 euro/t. Komisja przyjęła stawkę refundacji nie wyższą niż 4 euro/t, co pozwoliło na rozdysponowanie 134 tys. t pszenicy. Resztę ofert odrzucono.  Polscy przedsiębiorcy nie złożyli ofert w pierwszym przetargu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane