Czytasz dzięki

Kenya Airways z potężnymi spadkami

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 28-08-2020, 13:16

Przewoźnik z Afryki Wschodniej spodziewa się, że popyt na podróże lotnicze w pozostałej części tego roku wyniesie mniej niż połowę ubiegłorocznego poziomu. Kenya Airawys odnotowały spadki przychodów i zysków.

W pierwszym półroczu Kenya Airways odnotowały stratę w wysokości 21 mld szylingów (194 mln USD) w porównaniu z 8,1 mld zysków szylingów rok wcześniej. Przychody przewoźnika spadły zaś o prawie 50 proc.

Zobacz więcej

Samolot linii Kenya Airways

Fot. Bloomberg

Częściowo państwowe Kenya Airways zaczyna wznawiać loty międzynarodowe po tym, jak rząd złagodził ograniczenia w podróżowaniu, które nałożył, aby pomóc powstrzymać koronawirusa. „Przewidywane powolne tempo ożywienia oznacza, że ​​przez resztę roku uwaga będzie skupiona na zapewnieniu przetrwania firmy” – podał przewoźnik w piątkowym oświadczeniu.

Rząd Kenii pracuje nad planem pełnej nacjonalizacji firmy, której sytuacja finansowa znacznie pogorszyła się w okresie pandemii. Będzie to wymagało wykupu Air France-KLM, które posiadają 7,76 proc. udziałów oraz grupy pożyczkodawców.

Linie lotnicze latają obecnie do trzech miejsc w Europie. W październiku wznowią rejsy do Stanów Zjednoczonych. Obsługują też 22 trasy w Afryce oraz cztery w Azji i na Bliskim Wschodzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane