KGHM może „zamrozić” kopalnie w Kanadzie i USA

opublikowano: 10-04-2019, 14:39

Prezes Marcin Chludziński powiedział, że KGHM nie zamierza sprzedać zagranicznych aktywów, ale może „zamrozić” te w Kanadzie i USA, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że KGHM przejął złoża metali w Chile, Kanadzie i USA kiedy w 2012 roku kupił kanadyjską spółkę  Quadra FNX. Zmiana warunków rynkowych spowodowała, że mówiono o możliwości sprzedaży zagranicznych aktywów. Prezes Marcin Chludziński powiedział Reutersowi, że KGHM nie ma takich planów.

Marcin Chludziński
Zobacz więcej

Marcin Chludziński fot. Marek Wiśniewski

- Nie myślimy obecnie o sprzedaży zagranicznych aktywów – powiedział zaznaczając, że wszystkie zagraniczne kopalnie, oprócz tej w Chile, są poddawane ocenie.

Prezes KGHM podkreślił, że spółka ani nie chce, ani nie musi sprzedawać zagranicznych aktywów i traktuje je jako „strategiczną rezerwę”.

- Rozważamy działanie podobne do podjętego w kopalni Morrison, gdzie zamroziliśmy projekt – powiedział Reutersowi. 

Chludziński powiedział, że jedną z opcji dla zagranicznych projektów jest partnerstwo. Zaznaczył, że nie musi być zagraniczne, bo „w Polsce także jest mnóstwo kapitału”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu