Kiedy jest zimno, spalisz więcej kalorii

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

Na Manhattanie w październiku otwarto nietypową siłownię — informuje CNBC.

Choć o tej porze roku w Nowym Jorku (USA) jesień jest raczej łaskawa (jest około 17 stopni Celsjusza), wewnątrz komercyjnego kompleksu sal gimnastycznych temperatura utrzymywana jest na poziomie około 7 stopni Celsjusza. Nazwa siłowni nie pozostawia złudzeń,od razu kojarzy się ze zgrzytaniem zębami — The Brrrn. Na ciepły klimat amatorzy dobrej sylwetki raczej nie mają tam co liczyć.

— Kiedy ćwiczysz w niższej temperaturze, optymalizujesz efekt osiągany dzięki uprawianiu fitnessu. Dzieje się tak, ponieważ spalasz więcej kalorii niż w otoczeniu, w którym jest gorąco — mówi jeden z trenerów sportowych w wywiadzie dla CNBC.

Jego zdaniem, kiedy jest zimno, nasze ciała mobilizują się do pracy na najwyższych obrotach.

— Spalasz tłuszcz, uodparniasz się na zimno, a chłodniejsza temperatura jest bardziej optymalna przy wysiłku — wylicza zalety trener.

Tę tezę potwierdzają badania. W 2017 r. stwierdzono, że ludzie, którzy wspinali się w temperaturze od –9 do –5 stopni Celsjusza, spalali o 34 proc. kalorii więcej niż ci, którzy wspinali się, gdy było 10 stopni. Badanie opublikowano w „American Journal of Human Biology”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy