Kielecki technopark zachęca do współpracy biznes i naukę

MBE
opublikowano: 03-07-2012, 00:00

Przedsiębiorcy i naukowcy wciąż mogą wziąć udział w projekcie, który ma wpłynąć na rozwój innowacyjnego biznesu.

Kielecki Park Technologiczny (KPT) prowadzi nabór przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego i naukowców z całej Polski, chętnych do współpracy.

W ramach projektu „Wiedza i Gospodarka — rozwój kompetencji naukowych i biznesowych dla wzrostu konkurencyjności gospodarki regionalnej” technopark chce wzmocnić kontakty między przedsiębiorcami i naukowcami.

Przedsiębiorcom oferuje pomoc w znalezieniu stażystów-naukowców, a pracownikom uczelni — współpracę z firmami. Naukowcy, którzy zgłoszą się do projektu, będą mogli odbyć staże u przedsiębiorcy, a ci będą z kolei mogli skorzystać z ich pracy badawczej.

Staże potrwają od 4 do 6 miesięcy. Jak tłumaczy Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT — niewiele firm stać na samodzielne powoływanie zespołów badawczych, a do rozwijania firmy niezbędne są innowacyjne rozwiązania. Dlatego park razem z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach wychodzą im naprzeciw — naukowcy, którzy wezmą udział w projekcie, w trakcie stażów będą wspólnie pracować nad nowatorskimi rozwiązaniami.

Wynagrodzenie badaczy zostanie w całości sfinansowane z unijnej dotacji. Za swoją pracę dostaną wynagrodzenie w wysokości 3,5 tys. zł (brutto). Co oznacza, że właściciele firm nie poniosą żadnych wydatków w związku z zatrudnieniem naukowców, a badacze zyskają możliwość ich wdrożenia i komercjalizacji. Informacji na temat projektu udziela Marta Wróblewska: tel.: 41 278 72 00, e-mail: marta.wroblewska@um.kielce.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu