Kim Kardashian zapłaci ponad 1 mln USD ugody z SEC

opublikowano: 03-10-2022, 13:54
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Celebrytka-miliarderka Kim Kardashian zdecydowała się zapłacić 1,26 mln USD ugody aby zamknąć sprawę zarzutów stawianych jej przez amerykańska Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), donosi CNBC.

SEC oskarżał jedną z największych amerykańskich celebrytek o to, że nie ujawniła otrzymania wynagrodzenia za promowanie kryptoaktywów na swoim koncie na Instagramie.

Kim Kardashian, fot. Bloomberg
Kim Kardashian, fot. Bloomberg

- Ten przypadek przypomina, że kiedy celebryci czy influencerzy wskazują na możliwości inwestycyjne, w tym aktywa krypto, nie oznacza to, że te produkty inwestycyjne są dobre dla wszystkich inwestorów – powiedział Gary Gensler, szef SEC.

Kardashian, której majątek szacowany jest na 1,8 mld USD, promowała na Instagramie EthereumMax. SEC podkreślił, że celebrytka współpracowała podczas dochodzenia i zobowiązała się, że nie będzie promować przez trzy lata żadnych kryptoaktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane