Kler otwiera kolejne sklepy

Marta Biernacka
17-03-2005, 00:00

Producent mebli spółka Kler z Dobrodzienia uruchomiła salon firmowy w Kolonii — drugą po dortmundzkiej placówkę na terenie Niemiec. Koloński salon liczy ponad 400 mkw. Inwestycja kosztowała firmę kilka milionów złotych.

Sieć handlowa Kler w kraju liczy obecnie 32 placówki firmowe oraz 13 salonów działających na zasadach franchisingu. Wiosną nastąpi otwarcie salonu w Szczecinie i w Czechach. Poza granicami Polski spółka rozwija też koncepcję franchisingu. Ma swoje salony w USA, Francji, Danii, Chorwacji, Rumuni i na Wyspach Kanaryjskich. Planowane jest otwarcie kolejnych — w Anglii, Grecji, Hiszpanii, Austrii, Bułgarii, Macedonii, na Litwie i Ukrainie, a także drugiego na wyspie Gran Canaria. Kler ma tytuł Gazeli Biznesu 2004 w rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, organizowanym przez „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kler otwiera kolejne sklepy