Klienci lgną do foreksowego brokera

opublikowano: 28-10-2019, 22:00

Wtrzecim kwartale XTB Dom Maklerski pozyskał ponad 10 tys. nowych klientów.

To prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Kurs akcji zareagował wyraźną zwyżką. Broker podał wstępne dane operacyjne i finansowe za trzeci kwartał. Osiągnął w tym okresie zysk netto w wysokości 15,5 mln zł wobec 2,9 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły to 60,9 mln zł (+28 proc.). Zysk operacyjny to 17,9 mln zł (wobec 1,2 mln zł straty przed rokiem). Narastająco po trzech kwartałach XTB ma 20,7 mln zł zysku netto (wobec 97,5 mln zł zysku przed rokiem). XTB pochwalił się liczbą nowych klientów — w trzecim kwartale przybyło ich ponad 10 tys. (+105 proc. r/r), a od początku roku 26,1 tys.

„To efekt kontynuowania zoptymalizowanej strategii sprzedażowo- -marketingowej oraz sukcesywnego wprowadzania do oferty nowych produktów, takich jak akcje i ETF-y. Z kolei średnia liczba aktywnych klientów była wyższa o 7,8 tys. w porównaniu do III kwartału 2018 r., tj. o 38,8 proc.” — podano w raporcie.

Klienci najchętniej handlowali CFD na kurs EUR/USD. Największą część przychodów wygenerowali Polacy, ale spółka ma też przyczółki w Europie Zachodniej (najwięcej zarabia w Hiszpanii) i Ameryce Łacińskiej. W planach ma wejście m.in. do krajów arabskich i RPA.

10 tys. - tylu klientów pozyskał XTB DM w trzecim kwartale 2019 r.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu