Klienci poszukują szerokiej ochrony

PARTNEREM PUBLIKACJI JEST WARTA
opublikowano: 23-03-2022, 17:22

Komentarz Barbary Trojanek, menedżera produktu w Warcie.

Aktualnie klienci oczekują, by już standardowy zakres ubezpieczenia mienia zapewniał szeroką ochronę dopasowaną do rzeczywistych potrzeb i specyfiki prowadzonej działalności. Nasz nowy standard oferty ubezpieczenia mienia dla klienta korporacyjnego wypracowaliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenia w ubezpieczaniu dużych przedsiębiorstw i likwidacji szkód korporacyjnych. Proponowane warunki biorą pod uwagę sytuacje, w jakich znajdują się nasi klienci po powstaniu szkody w mieniu.

Ofertę w podstawowym zakresie rozbudowaliśmy więc o szeroki katalog typowych kosztów dodatkowych, które klient może być zmuszony ponieść po powstaniu szkody, takich jak: koszty uprzątnięcia i utylizacji pozostałości po szkodzie, dostosowania odtwarzanego mienia do obowiązujących przepisów prawa, pracy w godzinach nadliczbowych czy wynagrodzenia ekspertów powołanych w celu odtworzenia mienia.

Wprowadziliśmy do zakresu ubezpieczenia także zasadę automatycznej ochrony dla wzrostu wartości ubezpieczonego mienia np. wskutek inwestycji, nowych lokalizacji, w których klient rozpoczyna działalność w okresie trwania ochrony lub przeniósł mienie z powodu szkody, a także dla mienia przeniesionego z powodu zwykłych okoliczności występujących w działalności, takich jak przegląd, naprawa lub remont czy ekspozycja na targach. Dzięki temu automatyzmowi ochrona jest zapewniona, a klient nie musi informować nas każdorazowo o powyższych sytuacjach.

Nasze ubezpieczenie uwzględnia również szereg rozwiązań ułatwiających proces likwidacji szkody i odtwarzania mienia, które uległo szkodzie. Oprócz pokrycia wspomnianych kosztów dodatkowych dotyczy to takich kwestii jak możliwość odtworzenia mienia w innej lokalizacji niż miejsce szkody czy zakupu całego podzespołu, jeśli zakup jego elementu nie jest możliwy.

Standardowy zakres ubezpieczenia mienia może być modyfikowany klauzulami dodatkowymi dostosowującymi ochronę do indywidualnych potrzeb klienta. Zamiast zawierać odrębną umowę, często wystarczy włączyć do niej odpowiednią klauzulę, która rozszerza zakres ochrony o ryzyka standardowo oferowane w innych produktach ubezpieczeniowych. Oferowana ochrona dla mienia może być rozszerzona również o stratę finansową, jaka może powstać wskutek szkody w mieniu (ubezpieczenie utraty zysku brutto).

Wszystkie wymienione elementy składają się na ofertę ubezpieczenia mienia realizującą nadrzędną zasadę, którą się kierujemy – zapewnienia naszym klientom możliwie pełnej ochrony dla ich mienia i interesów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane