Klienci TFI polubili zagraniczne giełdy

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 10-03-2015, 07:00

W lutym szeroki strumień gotówki znów popłynął do funduszy dłużnych. Do łask wracają też akcje, ale nie polskie, lecz zagraniczne.

Ze wstępnych danych Analiz Online wynika, że bilans wpłat i wypłat do funduszy detalicznych przekroczył w lutym 2 mld zł, czyli o 0,4 mld zł więcej niż w styczniu. Gros tej kwoty zasiliło portfele funduszy obligacji polskich oraz pieniężnych. Nieśmiało też rośnie apetyt Polaków na ryzyko. W ubiegłym miesiącu bilans sprzedaży w tym segmencie rynku wyniósł prawie 0,4 mld zł, ale pieniądze te nie popłynęły na GPW, lecz na globalne rynki rozwinięte. Popularnością cieszyło się także kilka rozwiązań skupionych na wybranych sektorach. W lutym najwyższy bilans sprzedaży osiągnęło PKO TFI — do funduszy detalicznych ten bankowy powiernik pozyskał na czysto 0,5 mld zł i zarządza dziś aktywami w wielkości 17,8 mld zł, co dało awans na pozycję lidera rynku. Wysokie saldo wpłat i wypłat do funduszy szeroko dostępnych osiągnęły także ING TFI, Union Investment TFI oraz BZ WBK TFI.

2 mld zł Tyle według wstępnych szacunków wyniosły napływy netto do funduszy detalicznych w lutym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu