Kliniki serca szukają szefa

  • Alina Treptow
opublikowano: 23-07-2013, 00:00

Katarzyna Adamek żegna się z fotelem prezesa American Heart of Poland. Advent szuka na jej miejsce swojego człowieka.

Początek wakacji przyniósł kolejne zmiany na najwyższych szczeblach w spółkach z sektora ochrony zdrowia. Po tym jak w farmacji z szefem pożegnały się producent leków bez recepty USP Zdrowie, a później giełdowa hurtownia Farmacol, do zmian personalnych przygotowują się Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (American Heart of Poland — AHP). Według informacji, do których dotarł „Puls Biznesu”, sieć kardiologiczna szuka nowego prezesa.

— Nie komentujemy spekulacji rynkowych — odpowiada biuro prasowe w imieniu rady nadzorczej spółki.

Obecnie prezesem AHP jest Katarzyna Adamek, związana ze spółką ponad 10 lat. Nie udało się nam wczoraj ustalić, czy żegna się tylko z funkcją prezesa, czy definitywnie z firmą. O tym, że dojdzie do zmian personalnych, branża mówiła już od dłuższego czasu. Powód? Fundusz private equity Advent International, który zainwestował w AHP w 2011 r. (ma mniejszościowy pakiet), chciał wybrać nowego zarządzającego, bo obecny — Katarzyna Adamek — jest związany z założycielami (m.in. prof. Pawłem Buszmanem), a współpraca między akcjonariuszami nie zawsze układa się idealnie.

Zgrzyta też, choć nie między akcjonariuszami, lecz między prezesem a właścicielem, w hurtowni farmaceutycznej Farmacol. Tu też doszło do zmian personalnych. Ze spółką pożegnał się Andrzej Smuga. Jak podał prezes w komunikacie, powodem jego rezygnacji była ingerencja rady nadzorczej w kompetencje i działanie zarządu, również bez jego wiedzy. Głównym udziałowcem giełdowej grupy jest rodzina Olszewskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy