KLM miał pierwszy roczny zysk od trzech lat

06-05-2004, 12:12

KLM zakończył ubiegły rok zyskiem. Udało mu się to po raz pierwszy od trzech lat. Holenderskie linie lotnicze łączą się z Air France, dzięki czemu powstanie największy na świecie pod względem przychodów przewoźnik lotniczy.

KLM miał w roku rozrachunkowym 2003/2004 24 mln EUR zysku netto. W poprzednim zanotował 416 mln EUR straty. Przychody operacyjne KLM spadły o 9 proc. do 5,87 mld EUR.

Prezes KLM Leo van Wijk powiedział, że osiągnięcie przez spółkę zysku to przede wszystkim zasługa realizacji polityki ograniczania jej kosztów. Jego zdaniem, połączenie z Air France umożliwi dalsze oszczędności. Van Wijk poinformował także o poprawie wyników KLM osiąganych na trasach długodystansowych. Podkreślił, że rośnie liczba pasażerów korzystających z usług business class w połączeniach z krajami Azji.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KLM miał pierwszy roczny zysk od trzech lat