Kłodawa dostanie 3,5 mln zł za teren

Piotr Wielicki
08-05-2001, 00:00

Kłodawa dostanie 3,5 mln zł za teren

3,5 mln zł rekompensaty dostanie od Gorzowa Wlkp. gmina Kłodawa w zamian za zgodę na przesunięcie granic miasta. Spłata zobowiązania została rozłożona na trzy raty. Pierwsza — 1 mln zł wpłynie do kasy Kłodawy do końca 2001 r. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę kanalizacji, remonty dróg i modernizację lokalnych gimnazjów.

Spośród 580 ha, zakupionych przez Gorzów Wlkp. od Agencji Mienia Wojskowego w 2000 r., 150 ha leży w granicach administracyjnych Gorzowa Wlkp. Pozostałe 430 ha należy do gminy Kłodawa. Aby dowolnie dysponować zakupionym obszarem, władze Gorzowa Wlkp. dążyły do zmiany przebiegu granic administracyjnych miasta i powiększenia miasta o kilkaset hektarów. W przeciwnym razie musiałyby płacić sąsiedniej gminie podatek od nieruchomości.

Początkowo Kłodawa żądała 6 mln zł odszkodowania za utracone dochody, jakie mogłaby mieć z tego terenu. Jednak w wyniku negocjacji strony umówiły się na 3,5 mln zł.

Sprawa przesunięcia granic miejskich Kłodawy jest precedensem w skali województwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kłodawa dostanie 3,5 mln zł za teren