Kłopot ze świętokrzyskimi odpadami

DI
opublikowano: 23-10-2015, 14:36

Samorządowy inwestor odstąpił od umowy wartej ponad 275 mln zł

Mostostal Warszawa poinformował, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami (PGO) w Kielcach oświadczyło o odstąpieniu od umowy na budowę zakładu unieszkodliwiania odpadów w Promniku. Obiekt miał obsługiwać stolicę woj. świętokrzyskiego i 15 okolicznych gmin. Wykonawcą prac jest konsorcjum Mostostalu Warszawa i  Acciona Infraestructuras.

„W ocenie inwestora zasadniczym uchybieniem wykonawcy, które stanowi podstawę faktyczną do odstąpienia od umowy, jest brak realizacji robót. Niemniej jednak roboty budowlane nie mogą być prowadzone, ponieważ brak jest ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę przedmiotowego zadania inwestycyjnego. 16 marca 2015 roku Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził nieważność decyzji o pozwoleniu na budowę, co stanowi obiektywną przeszkodę uniemożliwiającą prowadzenie przedmiotowych robót”- wyjaśnia Mostostal Warszawa.

„Ponadto emitent informuje, że oświadczenie o odstąpieniu od umowy złożone zostało na trzy dni kalendarzowe (1 dzień roboczy) przed upływem terminu na dostarczenia przez inwestora gwarancji zapłaty, o którą wnioskował wykonawca” – czytamy w komunikacie.

Wartość kontraktu wynosiła 275,36 mln zł, zaś zaawansowanie robót na 30 września 2015 r. wynosiło około 80 proc.

Właścicielem PGO są Kielce.

"Emitent informuje, że w całkowicie kwestionuje odstąpienie od umowy z uwagi na brak jakichkolwiek podstaw tak prawnych jak i faktycznych" - podsumowuje Mostostal Warszawa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Kłopot ze świętokrzyskimi odpadami