Kluczowe dla rynku będą dane o inflacji

Marcin R. Kiepas
14-05-2007, 00:00

Najbliższe dni zweryfikują twierdzenie, że rozpoczęte w kwietniu umocnienie dolara do euro i do funta, było jedynie korektą.

W piątek wsparcia 1,3470 dla pary EUR/USD i 1,98 dla GBP/USD powstrzymały spadki. To znaczące bariery. Tworzą je odpowiednio 3-miesięczna linia hossy i szczyt z marca 2005 r. na EUR/USD oraz szczyty z grudnia 2006 i stycznia 2007, jak również dolne ograniczenie potencjalnej formacji flagi, w przypadku GBP/USD.

Poprzedni tydzień przyniósł umocnienie dolara wobec europejskich walut. Inwestorzy założyli, że podwyżki stóp procentowych w Europie są już w cenach. Jednocześnie, opierając się na komunikacie Fed, nie oczekują szybkiej obniżki stóp w USA. Poniedziałkowe i wtorkowe dane o inflacji PPI i CPI w Wielkiej Brytanii oraz inflacji CPI w USA zweryfikują to założenie i zdecydują, czy euro i funt powrócą do maksimów, czy będą tracić.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kluczowe dla rynku będą dane o inflacji