KNF obniżyła karę Murapolowi

opublikowano: 26-02-2021, 17:07

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek o obniżeniu kary Murapolowi.

W sierpniu 2019 roku KNF nałożyła na spółkę karę wysokości 500 tys. zł za niedopełnienie obowiązków notyfikacyjnych oraz 9,9 mln zł za nieogłoszenie w terminie 3 miesięcy od przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w spółce wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji.

Puls Biznesu pisał w sierpniu 2019 roku o szczegółach sprawy Murapolu oraz jej dużym znaczeniu dla polskiego rynku kapitałowego.

Z informacji przekazanych przez KNF w piątek wynika, że kary nałożone na spółkę zostały obniżone do 425 tys. zł w związku z naruszeniami obowiązków notyfikacyjnych oraz 8,712 mln zł w związku z brakiem ogłoszenia wezwania.

fot. Andrzej Hulimka/Forum
fot. Andrzej Hulimka/Forum

KNF poinformowała, że na skutek złożonego przez Murapol wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy potwierdziła zaistniałe naruszenia.

- Przyczyną uchylenia decyzji i nałożenia niższych kar było uwzględnienie przez Komisję nowych okoliczności łagodzących, tj. działań zapobiegających naruszeniom na przyszłość – głosi komunikat.

KNF uwzględniła również gotowość Murapol do współpracy, a także „neutralną reakcję inwestorów na ogłoszenie informacji o nabyciu oraz zbyciu przez Murapol akcji Spółki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane