KNF: PKO BP może wypłacić dywidendę

opublikowano: 12-05-2016, 12:55

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła, że PKO BP spełnia kryteria kwalifikujące do wypłaty dywidendy z zysku za 201 5r.

Chodzi m.in. o to, że łączny współczynnik kapitałowy banku, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym, jest wyższy od 13,25 proc. plus 100 proc. domiaru kapitałowego na ryzyko kredytów walutowych. Jednocześnie bank otrzymał zalecenie dotyczące zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie co najmniej 50 proc. zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, zapowiadał przy okazji publikacji wyników za I kwartał 2016 r., że deklaracja dywidendy padnie w ciągu "kilkunastu dni"
Zobacz więcej

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, zapowiadał przy okazji publikacji wyników za I kwartał 2016 r., że deklaracja dywidendy padnie w ciągu "kilkunastu dni" Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

"Bank informuje, że niniejsze zalecenie nie stanowi rekomendacji Banku w zakresie podziału zysku za 2015 rok oraz wysokości dywidendy z zysku za 2015r., które zostaną opublikowane w odrębnym raporcie po podjęciu przez Zarząd Banku decyzji w tym zakresie" - podał PKO BP w komunikacie.

W 2015 r. zysk skonsolidowany PKO BP wyniósł 2,61 mld zł.

W artykule "Czają się dwie dywidendowe podwyżki" czytaj o możliwej wysokości dywidendy z PKO BP oraz kilku innych dużych spółek>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy