KNF pyta, Krezus odpowiada

opublikowano: 21-11-2018, 16:58

Mariusz Królikowski, nowy prezes Krezusa, udzielił odpowiedzi na pytania, zadane przez dyrektor Departamentu Spółek Publicznych.

Nadzorca chciał się dowiedzieć, jak wypowiedzenie umów przez KGHM Metraco i Impexmetal wpłynie na działalność i wyniki finansowe spółki.

Siedziba KNF
Wyświetl galerię [1/2]

Siedziba KNF fot. Andrzej Hulimka/Forum

KNF chciał też ustalić zakres działalności gospodarczej, prowadzonej obecnie przez firmę (w tym realizowane kontrakty i ich wartość), a także terminowość realizowania zobowiązań i należności. 

Nadzorca domagał się również informacji o ewentualnych zabezpieczeniach na majątku oraz o tym, czy jest on przedmiotem jakichś umów, które mogą doprowadzić do zbycia lub utraty kontroli w inny sposób.

Mariusz Królikowski twierdzi, że do dnia 30 listopada 2018 roku w związku z publikacją wyników zewnętrznego audytu prawno-gospodarczego zarząd spółki  wstrzymuje się z udzieleniem informacji dotyczącym wstępnych prognoz i analiz działalności operacyjnej spółki, by nie wprowadzić w błąd uczestników rynku.

W kwestii regulowania zobowiązań handlowych menedżer zastrzegł, że będą one regulowane wyłącznie po uprzedniej weryfikacji.

"Wszystkie daniny publiczne, są w miarę możliwości regulowane na bieżąco – jest to jednak uzależnione od spływu należności. Spółka dodatkowo wystąpiła do obsługujących ją instytucji finansowych z wnioskiem o prolongatę kredytów i leasingów do dn. 30 listopada 2018 roku" - dodał prezes Krezusa, który poinformował, że od 23 października nie są zaciągane żadne istotne zobowiązania. Od tego dnia nie są też regulowana neleżności, ale kancelaria reprezentująca spółkę wystąpiła ze stosownymi wezwaniami do zapłaty.

Krezys nie otrzymał w tym czasie żądań, które skutkowałyby ustanowieniem zabezpieczenia. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu