KNF pyta, skąd cena w wezwaniu na Elka

KL
opublikowano: 04-12-2007, 00:00

Komisja Nadzoru Finansowego chce, by PAI Media zweryfikował wezwanie na Elektrim. Sprawdzi też ostatnie transakcje PAI Media.

Komisja Nadzoru Finansowego chce, by PAI Media zweryfikował wezwanie na Elektrim. Sprawdzi też ostatnie transakcje PAI Media.

Cena 6,25 zł, jaką zaproponował Zygmunt Solorz-Żak pozostałym akcjonariuszom Elektrimu za jedną akcję, wzbudziła wątpliwości Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

— Zwrócimy się do PAI Media z żądaniem modyfikacji treści wezwania, m.in. w zakresie przedstawienia metodologii wyliczenia wartości godziwej — mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik regulatora.

Zgodnie z prawem, urząd może najpóźniej na 3 dni robocze przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów zgłosić żądanie modyfikacji warunków wezwania, jeśli nie spełnia ono warunków określonych w ustawie o ofercie publicznej.

KNF sprawdza również transakcje na akcjach Elektrimu, przeprowadzone w ostatnim czasie przez PAI Media.

Do wezwania musi się ustosunkować jeszcze zarząd Elektrimu. Musi to zrobić najpóźniej dwa dni przed rozpoczęciem zapisów na sprzedaż akcji (będą one przyjmowane od 11 grudnia 2007 r.). Wezwanie budzi ogromne emocje inwestorów. Wielu z nich uważa, że cena jest zbyt niska i tak jak Vivendi zapowiadają, że nie oddadzą po niej swoich akcji. Jednak czy ma to znaczenie z punktu widzenia głównego udziałowca? Wśród inwestorów nie ma zgodności, czy samo ogłoszenie wezwania wystarczy do wyprowadzenia Elektrimu z giełdy, czy też musi być ono skuteczne. „PB” zadał to pytanie GPW, jednak do zamknięcia tego wydania gazety nie dostaliśmy odpowiedzi.

Dziś odbędzie się NWZA Elektrimu, na którym będzie głosowana tylko jedna uchwała. Dotyczy ona upoważnienia zarządu do ponownego wprowadzenia Elektrimu na giełdę w ciągu 6 miesięcy od zakończenia postępowania upadłościowego. To jeden z warunków, które Elektrim musi spełnić, żeby wyjść z giełdy.

Wątpliwości internautów budzi to, jaką większością głosów będą przyjmowane uchwały na NWZA Elektrimu. Niektórzy sądzą, że potrzebne jest trzy czwarte głosów. Statut Elektrimu zawierający ten zapis nadal można znaleźć na stronie GPW. Jednak w 2003 r. statut spółki został zmieniony i obecnie do przyjęcia uchwał na NWZA potrzebna jest zwykła większość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu